Przedłużanie rzęs nie zawsze jest odpowiednim rozwiązaniem dla każdej z kobiet. Często po takich zabiegach naturalne włoski są osłabione i zaczynają wypadać. Panie zwykle poszukują takiego tuszu do rzęs, który pomoże im osiągnąć efekt, jakby dopiero co opuściły salon kosmetyczny. Wobec tego, na które z maskar warto jest zwrócić większą uwagę?

który tusz do rzęs jest najlepszy

Jaki tusz do rzęs jest najlepszy?

Każda z kobiet dobiera tusz do rzęs na podstawie indywidualnych potrzeb i preferencji. Wynika to z faktu, że włoski każdej z pań są inne. Niektóre z nich mogą pochwalić się naturalnym wachlarzem rzęs, podczas gdy inne chcą je efektywnie zagęścić i wydłużyć, nie wykorzystując przy tym inwazyjnych metod.

Nie da się jednoznacznie określić, który tusz do rzęs faktycznie będzie najlepszy dla poszczególnych kobiet. Da się jednak wskazać na kilka wyznaczników, którymi dobra maskara powinna się charakteryzować. Można do nich zaliczyć:

  • trwałość – dobry tusz do rzęs nie powinien się osypywać lub kruszyć nawet po całym dniu;
  • szczoteczka – w dobrym tuszu do rzęs szczoteczka wyprofilowana jest w taki sposób, by można było uchwycić krótkie włoski;
  • efektywność – po nałożeniu pierwszej warstwy, efekty powinny być od razu widoczne.

Czy więc istnieje tusz, który spełnia powyższe wymagania? Okazuje się, że tak!

TOP 4 tusze do rzęs, gwarantujące zadowalające efekty!

Produktów do stylizacji i malowania rzęs na rynku nie brakuje. Udało się jednak wyselekcjonować najlepsze z nich, które faktycznie cechują się dobrym – jak nie najlepszym – działaniem.

1. Tusz do rzęs Nanolash

nanolash tusz do rzęs

Tusz do rzęs Nanolash jest produktem, który bardzo szybko zdobywa sobie coraz większą popularność wśród użytkowniczek. Jest to produkt określany jako premium, z uwagi na wysoką jakość, bezpieczny skład oraz zadowalającą pojemność – 10 mililitrów.

Szczoteczka dołączona do tuszu do rzęs Nanolash cechuje się fenomenalnym profilowaniem. Wykonana jest ona z wysokiej jakości silikonu i posiada odpowiednio rozstawione włókna. Oznacza to, że szczoteczka perfekcyjnie rozdziela włoski i ułatwia aplikowanie produktu.

Kolejnym, istotnym aspektem tuszu do rzęs Nanolash jest jego trwałość. Produkt nie osypuje się i nie kruszy. Dodatkowo nie rozmazuje się pod wpływem wyższych temperatur lub wilgoci.

Warto podkreślić, że w sprzedaży dostępne są dwie wersje tuszu do rzęs Nanolash:

Każda z kobiet może więc wybrać taki produkt, który najlepiej dopasuje się do ich potrzeb.

2. Lashcode Mascara

tusz do rzęs lashcode

Tusz do rzęs Lashcode Mascara o działaniu wydłużajaco-pogrubiającym również jest wyjątkowo popularny wśród kobiet. Użytkowniczki wskazują na fakt, że jest to maskara, która działa efektywnie i skutecznie pokrywając rzęsy od nasady aż po same końce.

Wpływ na to może mieć z pewnością szczoteczka, która jest wyprofilowana w taki sposób, aby dotrzeć do najmniejszych rzęs. Świetnie rozdziela ona włoski, zapobiega ich sklejaniu się, a także ułatwia uchwycenie nawet krótkich włosków w kąciku oka.

Lashcode Mascara to tusz trwały. Wśród opinii nie pojawiają się takie, które wskazują na to, że produkt się osypuje, rozmazuje czy kruszy w trakcie noszenia.

3. Revlon Grow Luscious Bold Lacquer

Revlon Grow Luscious Bold Lacquer to tusz do rzęs, który ma efektywnie wydłużyć włoski oraz dodać im większej objętości. Szczoteczka dołączona do produktu jest wyprofilowana w dość intrygujący sposób. Jest ona wyjątkowo puszysta, aczkolwiek dysponuje sztywnym włosiem. Z pewnością przekłada się to na znaczne ułatwienie wykonywanej aplikacji.

Zgodnie z opiniami wielu kobiet, problemem staje się jednak trwałość produktu. Pod wpływem wyższych temperatur tusz odbija się on na powiece i tworzy tzw. efekt pandy. Dodatkowo panie wskazywały na to, że tusz ten ma tendencję do osypywania się i kruszenia pod koniec dnia. 

4. Laura Mercier Extra Lash Sculpting Mascara

Tusz wydłużający Laura Mercier Extra Lash Sculpting Mascara to również produkt wyróżniający się na tle innych. W sieci jednak można spotkać się z różnymi opiniami na temat tej maskary. Z pewnością nie można jej odmówić świetnie wyprofilowanej szczoteczki. Jest ona wykonana ze sztucznego tworzywa i posiada równomiernie rozłożone włosie. To powinno znacznie ułatwić wykonanie aplikacji, a także pozwolić uniknąć pobrudzenia powieki.

Panie, które stosowały bądź stosują ten kosmetyk wskazują na to, że podczas aplikacji na rzęsach osadzają się grudki. Co więcej, na kilka godzin po aplikacji produkt może zacząć się osypywać i kruszyć.

Przedstawione powyżej zestawienie najlepszych tuszy do rzęs powstało na podstawie dokładnej analizy jakości produktów, a także w oparciu o opinie zamieszczone w sieci przez inne kobiety. Wybór odpowiedniego produktu zawsze powinien pozostać kwestią indywidualną. Musi się on bowiem dopasować do potrzeb przyszłej użytkowniczki.