Wypadanie włosów nasila się jesienią. Poziom hormonów odpowiedzialnych za kondycję fryzury spada, organizmowi dostarczamy nieco mniej składników odżywczych, słońce nie ma na nas tak korzystnego wpływu jak latem, spada nasza aktywność fizyczna. Co zatem zrobić, gdy włosy wypadają?

wlosy.jpg

Aby lepiej zaradzić temu problemowi, poznaj najpierw przyczyny wypadania włosów. Do najczęstszych zalicza się: wahania poziomu hormonów, stres, niewłaściwą pielęgnację, dietę ubogą w witaminy i mikroelementy, alergia. Jeżeli słaba kondycja twojej fryzury utrzymuje się już przez dłuższy czas, być może powinnaś wykonać badania. Jeżeli ich wyniki nie są najlepsze, idź do lekarza, który przepisze odpowiednie leki i zaleci przeprowadzenie kuracji wzmacniającej.

A jak zadbać o włosy? Postaw na właściwą pielęgnację i zakup odpowiednie kosmetyki. Do mycia głowy używaj szamponów z zawartością składników antybakteryjnych, łagodzących, odświeżających i normalizujących. Wybierz taki produkt, dzięki któremu twoje włosy nie będą się przetłuszczać po dwóch dniach. W ten sposób ograniczysz mycie głowy do minimum. Raz w tygodniu stosuj maseczkę z zieloną glinką. Kosmetyk zapobiega wypadaniu włosów, regeneruje cebulki włosowe oraz wzmacnia mieszki włosowe. Pamiętaj, aby przed zastosowaniem maseczki zrobić peeling skóry głowy.

Czy są jeszcze jakieś inne sposoby pielęgnacji włosów? Po każdym myciu głowy stosuj odżywkę lub maseczkę. Używaj takiego produktu, który uzupełnia działanie szamponu i innych kosmetyków pielęgnacyjnych. Równie dobre efekty może przynieść stosowanie wcierek. Taką ziołowa miksturę rozprowadź na skórze głowy i na całej długości włosów. Pozostaw na kilka godzin, a następnie spłukaj. Uważaj: niektóre wcierki mogą przyciemniać lub rozjaśniać pasemka.

Czy możesz stosować jeszcze inne produkty? Na rozdwojone i przesuszone końcówki stosuj serum. Kosmetyk zabezpieczy uszkodzone włosy i sprawi, że w trackie stylizacji nie zniszczą się jeszcze bardziej. Przed każdym myciem przeprowadzaj olejowanie włosów. Taki zabieg doskonale odżywi, nawilży oraz wypielęgnuje pasemka i skórę głowy.