W tym sezonie modne są gęste i zadbane brwi. Taki wygląd lansuje jedna z najpopularniejszych modelek, Cara Delevingne. Z pewnością nie jedna z dziewczyn chciałaby mieć taką bujną oprawę oczu. Sprawdź, co zrobić, aby wyglądać tak ładnie i być modną.

brwi.jpg

Cienkie i mocno wygięte brwi nie są już na topie. Modne stały się gęste, grube i naturalnie wyglądające łuki brwiowe. Oczywiście nie znaczy to, że włoski nie będą wyregulowane i przystrzyżone. Jeżeli chcesz mieć idealny kształt brwi, rozpocznij ich zapuszczanie. Nie wyrywaj żadnych włosków; nawet tych, które wyrastają nad lub pod łukiem brwiowym. Musisz uzbroić się w cierpliwość, bo zapuszczanie brwi trwa aż 8 tygodni. A co potem? Idź do zaufanej kosmetyczki, spróbuj samodzielnie nadać brwiom idealny kształt lub użyj szablonów.

Zastosuj odżywkę lub olejek rycynowy. Takie kosmetyki stymulują brwi do wzrostu, wydłużają i pogrubiają. Do tego, wzmacniają cebulki włosowe, poprawiają kondycję i dbają o skórę. Pamiętaj o prawidłowej aplikacji. Przed każdym zastosowaniem dokładnie oczyść i osusz skórę okolic oczu. Odżywkę lub olejek kosmetyczny stosuj bezpośrednio na brwi przez co najmniej dwa miesiące. Pierwsze efekty powinnaś zauważyć już po około trzech tygodniach.

Podczas regulowania brwi nadaj im właściwy kształt. Pamiętaj, że muszą pasować i do oczu, i do twarzy. Jak to zrobić? Małym grzebykiem lub szczoteczką ułóż włoski, a następnie wyrwij te, które znajdują się poza obszarem łuku brwiowego. Do tego zabiegu użyj cienkiej pęsety lub specjalnych nici. Jeżeli nie masz wprawy w regulowaniu brwi, idź do salonu kosmetycznego; tam zajmą się tobą profesjonaliści. Nie zapomnij o usunięciu włosków, które rosną nad nosem i łączą ze sobą obie brwi. Pamiętaj także o przycięciu z długości włosków.

Nadaj brwiom odpowiedni kolor. Dopasuj go do barwy włosów lub delikatnie przyciemnij. W tym sezonie modne są bowiem blond włosy i ciemne brwi. Świetnym rozwiązaniem jest również stosowanie henny lub makijażu permanentnego. Obydwa zabiegi świetnie sprawdzą się u tych osób, które mają poważne ubytki w łuku brwiowym, przeszły choroby, w wyniku których straciły brwi lub zbyt często przeprowadzały regulację brwi.