Piękny, a zarazem naturalny wygląd oprawy oczu to coś, na czym zależy niejednej kobiecie. Osiągnięcie takiego efektu na szczęście nie musi wymagać codziennego nakładania ogromnej ilości kosmetyków i stosowania zalotki. Wszystko dzięki istnieniu takich procedur jak lifting i laminacja rzęs. Na czym polega, ile trwa laminacja rzęs i jak wykonać ją w domu? W poniższym zestawieniu znajdują się najlepsze zestawy przeznaczone do tego celu.

lifting rzęs zestaw efekty

Co to jest lifting rzęs? Na czym polega laminacja rzęs? Ile trwają?

Długie, mocno podkręcone i co najważniejsze naturalne rzęsy. Brzmi jak marzenie, lecz wbrew pozorom przekształcenie go w rzeczywistość jest niezwykle proste. Wszystko dzięki istnieniu skutecznych, a zarazem bezinwazyjnych procedur kosmetycznych. Mowa tu o liftingu i laminacji rzęs. Takie procedury potrafią zdziałać prawdziwe cuda z naturalną oprawą oczu bez używania zalotki czy doczepiania magnetycznych rzęs.

Lifting rzęs to bardzo prosta procedura kosmetyczna, która ma na celu wydobycie wszystkiego, co najlepsze z naturalnych włosków. Polega na nałożeniu na nie odpowiednich preparatów. Ich zastosowanie pozwala zmienić tymczasowo strukturę włosa tak, by była bardziej podatna na trwałą zmianę kształtu. Z tego powodu lifting rzęs w przeszłości był też znany jako trwała na rzęsy czy ondulacja.

Co to jest laminacja? To doskonałe uzupełnienie liftingu. Z tego powodu obie te metody w większości przypadków wykonane są jednocześnie. Rzęsy po laminacji zyskują jeszcze lepsze, naturalne podkręcenie. Dodatkowo optycznie wydają się pogrubione oraz ciemniejsze

Na wykonanie liftingu i laminacji rzęs trzeba sobie zarezerwować od kilkunastu minut do około godziny. Tyle czasu wystarczy w przypadku wykonywania go w domowym zaciszu. Podobnie procedura będzie trwała w salonie kosmetycznym. Oczywiście zupełnie inne są wtedy koszty takiej usługi, a do tego trzeba doliczyć czas niezbędny na dojazd. 

Top 7 zestawów do laminacji rzęs – ranking

Chcąc wykonać laminację w domowym zaciszu, trzeba znaleźć odpowiedni set. Od niego zależy to, jak trudne będzie przeprowadzenie liftingu i laminacji, to ile to będzie kosztować, a także jego efekt i trwałość. Jaki jest najlepszy zestaw do liftingu rzęs? Ranking może pomóc z wyborem wyłaniając z wszystkich dostępnych ofert na rynku kilka najlepszych opcji. Do zestawienia trafiło 7 zestawów, które świetnie sprawdzą się do liftingu i laminacji w domowym zaciszu. Wiele z nich doceniają też profesjonaliści.

1. Zestaw do liftingu i laminacji rzęs Nanolash

najlepszy zestaw do liftingu rzęs nanolash lash lift kit

Na pierwszy ogień idzie Lash Lift Kit będący propozycją marki Nanolash. Co to za produkt? Jest to kompletny i profesjonalny zestaw do laminacji rzęs. W jego ramach producent zadbał o zaoferowanie wszystkich akcesoriów oraz preparatów, które są potrzebne do wykonania liftingu oraz laminacji rzęs.

Czym wyróżnia się Lash Lift Kit od marki Nanolash? Zestawem złożonym z aż trzech preparatów. Tworzy go 10 saszetek z aktywatorem, 10 saszetek z neutralizatorem oraz 10 saszetek keratynowego boostera. Szczególnie warto zwrócić uwagę na ostatni z kosmetyków. Pozwala on na bardzo mocne odżywienie włosków, dzięki zawartości hydrolizowanej keratyny oraz innych składników odżywczych.

Poza tymi preparatami producent zestawu zadbał o dostarczenie potrzebnych akcesoriów. Wśród nich można znaleźć 3 pary silikonowych wałeczków, które można docinać do własnych potrzeb, a także 3 grzebyki oraz klej. Po laminacji rzęs efekt obejmuje wyraźnie uniesienie, podkręcenie oraz przyciemnienie włosków. Są one też dużo mniej problematyczne w trakcie makijażu, gdyż lepiej trzymają tusz. Efekt utrzymuje się nawet do 8 tygodni.

2. Elleebana Lash Lift — zestaw startowy do liftingu rzęs

Laminacja i lifting rzęs w 20 minut oraz nawet do 60 aplikacji. Te obietnice związane z zestawem od marki Elleebana robią wrażenie. To obszerny set, który umożliwia wykonanie do 60 laminacji, każda z nich w zaledwie 20 minut. Aby w pełni wykorzystać możliwości zestawu, trzeba jednak odpowiednio korzystać z zawartych w nim preparatów.

Set Elleebana Lash Lift tworzy 15 par saszetek z aktywatorem i neutralizatorem. Przy dobieraniu odpowiedniej ilości preparatów i zastosowaniu ich w krótkim odstępie, za pomocą każdej saszetki aktywatora i każdej saszetki neutralizatora można wykonać do 4 liftingów. W ten sposób producent uzyskał liczbę nawet 60 aplikacji. W domowych warunkach ilość wykonanych stylizacji zbliży się raczej do 15, bo na raz wykonuje się na sobie tylko jeden. 

Zestaw marki Elleebana może w razie konieczności zostać szybko uzupełniony. Każdy z wchodzących w jego skład produktów jest dostępny też osobno na stronie producenta. Dzięki temu nie trzeba kupować nowego setu, kiedy skończy się tylko jeden środek. Wystarczy regularnie uzupełniać braki w preparatach lub wymieniać zużyte akcesoria.

3. RefectoCil Eyelash Lift

Zestaw, który pozwala na dużą oszczędność czasu. Set RefectoCil Eyelash Lift udowadnia, że dbanie o własny wygląd wcale nie wymaga długich godzin w łazience i garderobie. Producent zestawu zadbał o to, by zawarte w nim preparaty zapewniały spektakularne efekty już w ciągu niecałych 15 minut

Z czego składa się set RefectoCil Eyelash Lift pozwalający na ultra szybki lifting i laminację rzęs w domu? Zestaw zawiera preparat Lashperm, neutralizator, klej o nowej formule, eyelash lifter, 3 pary podkładek liftingujących, a także dodatkowe akcesoria. Są to dwie miseczki kosmetyczne i dwa pędzelki, które bardzo pomagają w wykonaniu laminacji. Cała zawartość znajduje się do tego w stylowej kosmetyczce.

Set od RefectoCil pozwala na wiele aplikacji. Za jego pomocą można wykonać nawet do 36 stylizacji. Jeszcze dłużej wytrzymują podkładki silikonowe w kształcie wałeczków. Według producenta można z nich korzystać nawet do 100 razy. Po laminacji rzęsy staną się dobrze odżywione, uniesione aż od samej nasady i podkręcone, jeszcze lepiej niż jak po użyciu zalotki.

4. Fleeky Lashlift Kit

A może zestaw dostępny w dwóch różnych wersjach? Fleeky Lashlift Kit to naprawdę ciekawa propozycja na początku przygody z liftingiem i laminacją. Podstawowa wersja zestawu pozwala na wykonanie od 2 do 4 aplikacji. Potem, jeśli set się sprawdzi, można zdecydować się na większą opcję, z którą bez problemu przeprowadzi się od 5 do 10 stylizacji.

Standardowo w ramach zestawu oferowane są preparaty do liftingu i laminacji oraz najpotrzebniejsze akcesoria. Producent dostarcza silikonowe wałeczki w dwóch rozmiarach, klej, szczoteczki do rzęs, grzebyki oraz patyczki do nakładania. Efekty laminacji utrzymują się nawet do 6 tygodni, a wszystkie produkty są w pełni wegańskie

5. Zestaw Do Liftingu Rzęs Thuya

Prosty zestaw do liftingu rzęs w domu, który sprawdzi się też do brwi. Propozycja od marki Thuya wyróżnia się kilkoma kwestiami, w których znacznie różni się od swojej konkurencji. Po pierwsze ilością preparatów. Kupując ten set, można liczyć na aż 15 mililitrów każdego z kosmetyków. W zestawie można znaleźć dokładnie 3 buteleczki – po jednej z żelem permanentnym, neutralizatorem oraz klejem.  

Ponadto set od Thuya to produkt uniwersalny, który świetnie sprawdzi się także w okiełznaniu brwi. Wszystko dzięki zastosowaniu kwasu tioglikolowego znajdującego się w żelu permanentnym. Ta substancja pozwala w bezpieczny sposób rozwiązać wiązania keratynowe we włosie. Dzięki temu ułatwia jego ukształtowanie i utrwalenie nowej stylizacji. Wiązania są potem odbudowywane przez zastosowanie neutralizatora. Poza powyższymi preparatami, w zestawie są dodatkowo silikonowe wałeczki w rozmiarze M i drewniany patyczek. W porównaniu do konkurencji, akcesoriów nie ma zbyt wiele.

6. MIYA LASH Keratin Lash Lift Kit

Profesjonalny zestaw do liftingu rzęs bogaty w keratynę. Propozycja marki Miya Lash zaskakuje wieloma rzeczami. Set można kupić w dość atrakcyjnej cenie, zawiera w sobie bardzo dużą ilość akcesoriów oraz preparatów, a do tego ma korzystny skład. Brzmi całkiem nieźle. Preparaty zawierają keratynę, która doskonale odżywia włosy. Poza nimi w opakowaniu można znaleźć: szczoteczki do laminacji, patyczek do liftingu, silikonowe wałeczki, płatki pod oczy, dodatkowe szczoteczki do rzęs.

Jest to więc kompletny zestaw, który nie wymaga dokupywania dodatkowych preparatów oraz akcesoriów. Set od Miya Lash pozwala na osiągnięcie efektów utrzymujących się przez około 6 tygodni. 

7. Zestaw do laminacji brwi i liftingu rzęs Protein Reconstruction System Zola

W przypadku tego setu laminacja rzęs wykonywana jest w zupełnie inny sposób niż standardowo. Zestaw od marki Zola nie zawiera silikonowych wałeczków, czy też innych akcesoriów. Tym samym bardzo wyróżnia się na tle innych setów, które trafiły do zestawienia. Co można znaleźć w tym zestawie? Tworzą go jedynie 3 buteleczki z preparatami.

Brow&Lash Reconstruction System to zestaw marki Zola, który pozwala na 3-stopniowy lifting oraz laminację rzęs. Każdy krok to zupełnie inny preparat, ze składem zapewniającym włoskom wszystkie najważniejsze składniki. Pierwszy krok to Protein Strong Lifting. Drugi to Protein Fixer, a całość uzupełnia Protein Care. 

Jest to najprostszy set, który pozwala na laminację i lifting rzęs. Efekt takiej stylizacji? Podkręcone włoski zachwycające uniesieniem, które do tego są mocno odżywione. Trwałość oraz moc efektu nie będzie z pewnością jednak tak duża, jak w przypadku tych zestawów, które nadają się do użytku nie tylko w domu, ale też w salonach kosmetycznych.

Jak wybrać odpowiedni zestaw do laminacji rzęs w domu?

Zakup odpowiedniego zestawu do samodzielnej laminacji rzęs potrafi być trudnym zadaniem. Przed zdecydowaniem się na odpowiedni produkt, powinno się go dokładnie sprawdzić. Preparaty w nim zawarte trafiają na rzęsy i jeśli nie mają odpowiedniego składu, mogą mieć na nie fatalny wpływ. Dlatego niezwykle ważne jest upewnienie się co do ich jakości, a także poszczególnych składników. 

Nie bez znaczenia jest też cena setu do liftingu rzęs. Zestawy potrafią kosztować od nieco ponad 100 złotych do nawet 800 czy też 900 zł. Wybrany set trzeba dopasować do swojego budżetu. Szczególnie pamiętając, że droższe nie zawsze oznacza lepsze. Wiele produktów jest wyżej wycenianych tylko ze względu na markę, a nie faktyczną jakość. 

Nie można też zapomnieć o zawartości setu do liftingu i laminacji rzęs. Zestaw, jeśli ma być dobry, powinien mieć w sobie wszystkie potrzebne akcesoria oraz preparaty. Jedyne kosmetyki, które warto dokupić oddzielnie to ewentualnie bezolejowy płyn do demakijażu lub szampon do rzęs. Są bowiem przydatne na pierwszym etapie liftingu i laminacji opierającym się na oczyszczeniu obszaru wokół oczu. 

Przed zdecydowaniem się na konkretny zestaw do laminowania rzęs w domu, warto też zobaczyć opinie na jego temat. W sieci znajduje się wiele stron, na których inne dziewczyny zostawiają swoje zdanie na temat poszczególnych zestawów. W ten sposób można dowiedzieć się więcej o konkretnym secie z perspektywy użytkownika, która jest niezwykle istotna.