Długie, gęste i ciemne rzęsy w pięć minut? Od teraz każda z was może takie mieć. Wystarczy, że w domu zrobisz hennę. Poznaj kilka zasad, które ułatwią ci pofarbowanie rzęs i podkreślenie koloru tęczówki. Przekonasz się, że nie ma nic prostszego!

henna.jpg

Jaką hennę wybrać?

Zazwyczaj hennę dobiera się do koloru włosów i karnacji. Brunetki i szatynki mogą wybrać produkt w czarnym kolorze, natomiast blondynki – kosmetyk o barwie grafitowej lub brązowej. Najlepsze efekty daje henna o konsystencji pasty. Kosmetyki w proszku nie sprawdzają się tak dobrze. Dlaczego? Po pierwsze, jest je o wiele trudniej zaaplikować i połączyć z innymi składnikami. Po drugie, nie zapewniają tak dobrego krycia, jak henna o półpłynnej formule. Jak często powtarzać zabieg henny? Przeważnie henna na rzęsach utrzymuje się do sześciu tygodni. Efekty uzależnione są jednak od wielu czynników: jak rzęsy „przyjmują” kolor, jakiej jakości jest henna, jak przygotowałaś rzęsy do zabiegu i w jaki sposób wykonałaś miksturę z henny.

Jak zrobić henną na rzęsach?

Do domowego zabiegu potrzebne ci będą: dobrej jakości henna, specjalistyczny kieliszek lub inne głębokie naczynie, woda utleniona, wazelina oraz pędzelek lub patyczek do nakładania henny. Przed zabiegiem odtłuść rzęsy. W ten sposób pozbędziesz się zanieczyszczeń, resztek kosmetyków kolorowych i sebum zgromadzonego na powiekach. Bardzo ważne jest także to, abyś przed pofarbowaniem rzęs zrobiła próbę uczuleniową. Na kark przy linii włosów nałóż niewielką ilość henny i odczekaj kilka godzin. Jeżeli nie wystąpi żadne uczulenie, śmiało nakładaj hennę na rzęsy.

W kieliszku wymieszaj hennę wraz z wodą utlenioną. Skórę powiek zabezpiecz wazeliną. Pędzelkiem lub patyczkiem nakładaj hennę na górne i dolne rzęsy. Pamiętaj, aby produkt pokrył wszystkie włoski, zarówno od spodu, jak i od wierzchu; nie zapomnij zaaplikować henny wzdłuż linii rzęs. Po około 15 minutach nadmiar kosmetyku zbierz patyczkiem kosmetycznym, oczy przemyj chłodną wodą, a resztki henny, które pozostały na powiekach usuń płatkiem kosmetycznym.

Zabieg przeprowadź na otwartym oku. Dzień lub dwa po nałożeniu henny na rzęsy nie stosuj kosmetyków kolorowych, kremów i innych produktów, które nakłada się wokół oczu. Czy henna niszczy rzęsy? Zabieg nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Jednak osoby, które mają osłabione i kruche rzęsy nie powinny używać takich produktów farbujących. Powód? Rzęsy staną się przesuszone i bardziej podatne na wypadanie i uszkodzenia.