Długie, zadbane, mocne i modne. O takich paznokciach marzy wiele dziewczyn. Niestety tylko niektóre z nich takie mają. Jeżeli i ty chciałabyś mieć taki manicure, to ten artykuł jest dla ciebie. Przetestuj kilka niezawodnych sposobów, dzięki którym będziesz mogła pochwalić się pięknymi i modnymi paznokciami.

manicure-akrylowy.jpg

Jeżeli twoje pazurki są słabe, zniszczone, kruche i matowe, najlepszym rozwiązaniem będzie manicure japoński. Na czym polega? W płytkę paznokcia wciera się pastę z zawartością składników odżywczych. Są to: pyłek pszczeli, kreatyna, krzemionka oraz witaminy A i E. Jakie efekty daje manicure japoński? Dzięki niemu paznokcie są utwardzone i odporne na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, a skórki wokół nich są nawilżone i zregenerowane.

A jak o paznokcie dbać w domu? W kuchni i łazience znajdziesz mnóstwo produktów, które poprawią kondycję pazurków i dłoni. Świetnie sprawdzą się oliwa z oliwek, olejki kosmetyczne i cytryna. Bardzo ważne jest także dostarczanie organizmowi produktów bogatych w witaminy i minerały. Dietę wzbogać o warzywa i owoce, wypijaj około 1 litra wody dziennie, uprawiaj sport. Równie dobrze sprawdzą się kremy z zawartością mocznika, gliceryny i witamin. Stosując je systematycznie, twoje paznokcie staną się mocne i zdrowe.

Gabinety kosmetyczne oferują wiele zabiegów poprawiających kondycję paznokci i skóry dłoni. Jednym z nich jest parafina. Jak wygląda zabieg? Kosmetyczka nakłada na dłonie ciepłą parafinę, a następnie rękawiczki foliowe i rękawiczki frotte. Po upływie około 15 minut zastygła parafina wraz z rękawiczkami jest zdejmowana z dłoni. Jakie efekty daje ten zabieg? Parafina świetnie nawilża, wygładza i chroni przed uszkodzeniem naskórka. Co więcej, wzmacnia paznokcie, zapobiega ich łamaniu i rozdwajaniu się. Czy wiedziałaś, że parafina opóźnia procesy starzenia się skóry dłoni?

Całkiem niezłym sposobem przedłużania paznokci jest manicure akrylowy. Kosmetyczka do nadbudowania płytki paznokcia używa specjalnej, akrylowej masy, którą można dowolnie obrabiać – piłować, polerować i malować. To od ciebie zleży, jakie kolory i wzory ozdobią twoje pazurki. Końcowym etapem manicure jest utwardzenie masy akrylowej i lakierów pod lampą UV.