AZS to skrót, który u wielu osób powoduje zimne dreszcze. Nie ma bowiem nic przyjemnego w atopowym zapaleniu skóry, której pielęgnacja wymaga odpowiednich kosmetyków. Na szczęście La Roche Posay myśli o każdym konsumencie, dlatego nowa linia kosmetyków Lipikar stworzona została specjalnie dla osób o bardzo wrażliwej skórze.

lipikar.jpg

Czym jest AZS?

Atopowe zapalenie skóry to powszechnie znana przewlekła choroba skóry. Występuje nie tylko u dorosłych, ale również u dzieci i niemowląt. Skóra atopowa jest bardzo sucha i łatwo ulega podrażnieniom. Typowe AZS przebiega w dwóch fazach – aktywnej i nieaktywnej, czyli uśpionej. Ważne jest, aby osoby cierpiące na atopowe zapalenie skóry cały czas dbały o skórę i ochraniały ją przed podrażnieniami w obu fazach. Odpowiedni kosmetyk to podstawa.

Lipikar od La Roche Posay

Lipikar to 20 lat doświadczenia w pielęgnacji skóry atopowej.
Lipikar to lider na rynku produktów zmiękczających skórę.
Lipikar to kompleksowa pielęgnacja skóry wrażliwej.

Dla kogo?

Lipikar to seria kosmetyków od La Roche Posay, które przeznaczono do pielęgnacji m.in. skóry atopowej. To nie oznacza, że nikt inny nie może ich stosować. Lipikar to produkty idealne dla skóry suchej lub skrajnie przesuszonej, wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Nie ma jasno określonej grupy odbiorców. To produkt delikatny, dlatego sprawdzi się nawet u niemowląt. La Roche Posay Lipikar to po prostu kosmetyki dla każdego, kto potrzebuje wsparcia dla skóry.

Co zawiera seria?

Pielęgnacja skóry atopowej z La Roche Posay Lipikar to głównie balsam AP+ uzupełniający poziom lipidów i oczyszczający kremowy żel do ciała Lipikar Syndet. Oprócz tych dwóch kosmetyków o najbardziej intensywnym działaniu seria zawiera również 6 produktów do pielęgnacji skóry suchej:

  • Lipikar Fluid, kojąco-ochronna emulsja nawilżająca,
  • Lipikar Surgras, skoncentrowany krem pod prysznic,
  • Lipikar Surgras Kostka, oczyszczająca kostka myjąca przeciw suchości skóry,
  • Lipikar Mleczko do Ciała, skuteczna formuła uzupełniająca poziom lipidów,
  • Lipikar Xerand, krem do rąk do skóry bardzo suchej
  • Lipikar Oliwka Myjąca, myjąca oliwa do codziennej pielęgnacji skóry suchej.