Przebarwienia, małe zmarszczki, piegi. Te pamiątki po wakacyjnych kąpielach słonecznych pojawiają się na twarzy każdej z nas. Niestety, nie wszystkie jesteśmy z tego zadowolone. Co zrobić, aby odzyskać ładny wygląd i promienną cerę? Wypróbuj te sposoby.

kwas-hialuronowy.jpg

Sposób numer jeden: peeling

Złuszczanie naskórka to bardzo skuteczny sposób, dzięki któremu twoja buzia znów będzie gładka i śliczna. Peeling zrobisz samodzielnie w domu, stosując drogeryjne lub apteczne produkty. Równie dobrze możesz skorzystać z oferty salonów kosmetycznych lub dermatologicznych. Wykwalifikowany personel dobierze odpowiednią pielęgnację i preparaty. Wypróbuj peelingi chemiczne, mikrodermabrazję lub peelingi fotodynamiczne w wykorzystaniem światła pulsacyjnego. Te zabiegi sprawią, że znów będziesz mogła poczuć się pięknie i wyjątkowo.

Sposób numer dwa: toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa, czyli botoks, pozwala likwidować zmarszczki mimiczne i ujędrniać skórę twarzy. Pomoże zwłaszcza tym osobom, które podczas wakacji nabawiły się kurzych łapek i poprzecznych wgłębień na czole. Niedoskonałości te powstają wtedy, gdy pod wpływem słońca mrużymy oczy. Na czym polega zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej? Zmarszczki ostrzykuje się substancją, która powoduje unieruchomienie mięśni i tym samym zapobiega powstawaniu wgłębień, kurzych łapek lub lwiej bruzdy.

Sposób numer trzy: laseroterapia

Zabiegi z zastosowaniem laserów również przynoszą spektakularne efekty. Wygładzają blizny, spłycają zmarszczki, rozjaśniają przebarwienia. Zabieg przeprowadza wykwalifikowana kosmetyczka lub dermatolog. Rezultaty widoczne są już na początku kuracji. Czego możemy się spodziewać? Skóra będzie gładka, ujędrniona, zdrowsza i piękniejsza. Czas rekonwalescencji jest dość krótki, dlatego już po kilu dniach od wykonania zabiegu możesz malować się i stosować kremy.

Sposób numer cztery: kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy dogłębnie nawilża, wygładza i pielęgnuje skórę twarzy. Substancja ta wykorzystywana jest w zabiegach mezoterapii. Ostrzykuje się nią wszystkie miejsca na twarzy, które wymagają natychmiastowej poprawy. Kwas hialuronowy wygładza zmarszczki, poprawia napięcie skóry, uelastycznia i przyspiesza produkcję kolagenu. Zabieg z wykorzystaniem tego dobroczynnego składnika stosuje się na okolice oczu, ust, dłonie, szyję i policzki.