Godziny spędzone w otoczeniu akcesoriów do manicure i buteleczek z lakierami zazwyczaj wieńczą idealnie wykończone, gładkie i pięknie ozdobione paznokcie. Najgorsze co może się przytrafić w takiej sytuacji to odprysk, który szybko potrafi zepsuć efekt. Co zrobić, żeby lakier był trwalszy, a manicure utrzymywał się na paznokciach dłużej?

sposob-na-utrwalenie-lakieru.jpg

Stosowanym w wielu salonach kosmetycznych sposobem na długotrwały manicure jest stosowanie specjalnych utrwalaczy. Mogą to być spraye lub lakiery typu top coat, które przedłużają trwałość nałożonego na płytkę lakieru i zdobień. Jak zadbać o swoje paznokcie w domu?

Istnieje przynajmniej pięć skutecznych sposobów, które pomogą zapewnić długotrwałość każdego manicure. Jeśli lubisz malować paznokcie samodzielnie, a hybrydowy lub tytanowy manicure nie jest ulubioną metodą, musisz poznać sposoby na utrwalanie manicure w domu.

Wystarczy zastosować się do kilku prostych zasad i pamiętać o nich w trakcie malowania paznokci, żeby cieszyć się perfekcyjnym manicurem nawet ponad tydzień.

5 sposobów na utrwalenie lakieru do paznokci

  1. Przechowywanie lakierów jest bardzo ważne. Odpowiednia temperatura wydłuża trwałość formuły, która nie kruszy się tak szybko. Właśnie dlatego lakiery do paznokci powinno się trzymać w zimnym miejscu. Świetnie sprawdza się pudełeczko w rogu lodówki.
  2. Warto oduczyć się nawyku wstrząsania buteleczką przed użyciem lakieru. Robimy tak zazwyczaj odruchowo, aby lakier był jednolitą mieszaniną. Niestety nie należy wstrząsać buteleczka z lakierem, bo wytwarza się wtedy niechciane powietrze, które obniża trwałość.
  3. Konieczne jest stosowanie bazy pod lakier, o której często zapominamy. Nie dość, że łatwiej wtedy zmyć lakier, który na płytce nie pozostawia odbarwień, to nałożenie dwóch warstw bazy uchroni przed odpryskiwaniem lakieru, który będzie twardszy i mocniejszy.
  4. Idealne wykończenie manicure bywa męczące, zwłaszcza gdy jedno pociągnięcie pędzelkiem pozostawia jedynie słabo kryjącą warstwę. Dużo lepiej położyć trzy cienkie warstwy lakieru niż jedną grubą. Produkt łatwiej wyschnie i będzie trwalszy, a paznokcie będą bardziej gładkie.
  5. Bardzo ważne dla trwałości lakieru do paznokci jest to, czy wysechł prawidłowo i do końca. Nie potrzeba specjalnych produktów wysuszających. Wystarczy zanurzyć świeżo pomalowane paznokcie w zimnej wodzie, co przyspieszy proces schnięcia.