Blogosfera oszalała na punkcie tego makijażu. Glossy eye, bo o nim mowa, jest i oryginalny, i modny. Każda dziewczyna chciałaby taki mieć. Sprawdź, jak pomalować oczy i stać się trendy. Dasz wiarę, że potrzebne będą ci jedynie cienie do powiek i błyszczyk?

glossy-eye.jpg

Glossy eye to nic innego jak powieki pomalowane cieniami i błyszczykiem lub wazeliną. W efekcie otrzymujemy błyszczący i… mokry makijaż. Podczas malowania oczu wizażyści używają profesjonalnych kosmetyków. Są to na przykład: Triple X Lip Gloss NARS, Studio Eye Gloss in Next Up Neon MAC, Eye Vinyl in Bridge NYX. Najlepszy makijaż w stylu glossy eye uzyskamy, robiąc tzw. przydymione oko. Następnie na powiekę nakłada się niewielką ilość błyszczyka, który rozciera się na całą ruchomą jej część.

A jak krok po kroku wykonać glossy eye?

Na twarz zaaplikuj bazę pod makijaż, podkład i puder transparentny. Następnie pomaluj powieki. Nanieś na nie bazę pod cienie, a kiedy kosmetyk wchłonie się, zrób smoky eyes. W wewnętrznych kącikach oczu nałóż najjaśniejszy z cieni z twojej paletki. Na środku powieki zaaplikuj kosmetyk o nieco ciemniejszym odcieniu, a w zewnętrznym kąciku – najciemniejszy z cieni. Pędzelkiem z miękkim włosiem zblenduj wszystkie produkty. Linię wodną zaznacz kredką w cielistym kolorze, natomiast linię rzęs na powiece górnej zaakcentuj czarną kredką. Kosmetyk rozetrzyj w kierunku zewnętrznego kącika oka. Pora na błyszczyk. Bardzo ważne jest, aby użyć bezbarwnego produktu. Niewielką ilość błyszczyka nałóż na dłoń, a następnie pędzelkiem zaaplikuj na ruchomą część powiek. Nie zapomnij wytuszować rzęs. Twój glossy eye jest już gotowy!

Makijaż w stylu glossy eye podbija Internet i jest zachwalany przez wiele blogerek. Ale czy słusznie? Wszystko zależy od jakości kosmetyków. Jeżeli używasz dobrych cieni do powiek, eyelinerów i błyszczyków, makijaż utrzyma się przez kilka godzin. Jeśli czujesz, że skóra na twoich powiekach klei się, a rzęsy są pozlepiane, oznacza to, że nieprawidłowo zrobiłaś glossy eye lub zastosowałaś produkty słabej jakości.