Pielęgnacja włosów to niekończące się pasmo wyzwań. Żeby okiełznać puszące się, wypadające lub przesuszone włosy i tchnąć w nie witalność, potrzebny jest sprawdzony produkt – taki jak olejek do włosów Nanoil. Pierwszy dopasowany do ich budowy. Sprawdzamy, jak działa!

olej do włosów średnioporowatych

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele rzeczy ma wpływ na stan naszych włosów. Nie tylko źle dobrane kosmetyki niszczą nasze marzenia o pięknych włosach, ale również czynniki, na które często nie mamy wpływu – słońce, zanieczyszczenia środowiska. Warto ograniczyć też stres, dobrze się wysypiać i jeść zdrowo, bo bez tego wszystkiego włosy mogą nadmiernie wypadać.

Pielęgnacja szyta na miarę

Nanoil to olejek do włosów w trzech wersjach, który ma być odpowiedzią na wszystkie pielęgnacyjne kłopoty. Nie tylko dostarcza optymalnej ilości składników odżywczych i nawilżenia, ale też ochrania, regeneruje i opóźnia starzenie się włosów. Postanowiliśmy to przetestować!

Musimy zdać sobie sprawę z tego, że nie ma produktów uniwersalnych. Najlepsze kosmetyki to te, które dopasowuje się do określonych problemów z włosami np. zniszczenia, puszenia się, braku blasku. Warto jednak mieć świadomość, że większość takich kłopotów wynika z… różnic w budowie włosów.

nanoil hair oil

Nanoil – 3 olejki dla 3 rodzajów włosów

Zanim zaczniemy test na porowatość włosów: poznajmy lepiej swoje włosy!

Każdy włos zbudowany jest z rdzenia, kory i osłonki, która stanowi naturalną ochronę. Tworzą ją mikroskopijne keratynowe łuski, które mogą otwierać się lub zamykać, przepuszczając odpowiednie składniki odżywcze lub blokując dojście toksyn do włosów. Jednak kiedy otwierają się zbyt mocno, włosy stają się zniszczone, matowe, przesuszone i łamliwe.

Stopień odchylenia łusek włosów określa się za pomocą porowatości. Sposób na określenie tego, jaką porowatość mają nasze włosy, jest wiele – my polecamy test na porowatość. Czasami odpowiedź na kilka pytań wystarczy, żeby określić potrzeby swoich włosów. Porowatość może być niższa (zamknięte łuski, trudniejsza pielęgnacja) lub wyższa (otwarte łuski, bardziej zniszczone pasma).

Właśnie dlatego olej do włosów Nanoil jest dostępny w trzech wersjach:

  • do włosów niskoporowatych,
  • do włosów średnioporowatych,
  • do włosów wysokoporowatych.

olejki do włosówKażdy włos ma swoje ulubione składniki odżywcze. Potrzebuje też substancji o różnych cząsteczkach, lżejszych albo odbudowujących wewnętrzne struktury. Czy musimy wiedzieć to wszystko? Nie, ponieważ dostajemy gotowe rozwiązanie – Nanoil!

Jak działają olejki do włosów Nanoil?

Wystarczy spojrzeć na skład i prześledzić stronę internetową, żeby dowiedzieć się, co kryje się pod ciemnym szkłem. Okazuje się, że Nanoil to nie jest kolejny napakowany silikonami i konserwantami produktów. Żaden z trzech olejków nie zawiera alkoholi, sztucznych barwników, parabenów itp. Nie są też testowane na zwierzętach. To całkowicie naturalne formuły, które skomponowano z dobranych do potrzeb włosów olejów roślinnych, witamin, substancji dodatkowym (typu jedwab, panthenol, keratyna) oraz składników przyspieszających wzrost włosów.

1. Nanoil do włosów niskoporowatych

Sprawdzi się w pielęgnacji włosów ciężkich, pozbawionych objętości, przetłuszczających się. Za sprawą maseł i olejów roślinnych przywraca włosom witalność, lekkość i elastyczność. Odbija włosy u nasady i dba o prawidłowe pH skóry głowy, dzięki czemu zmniejsza się podatność na łupież i przetłuszczanie. Zapewnia też ochronę przed utratą nawilżenia i szkodliwym działaniem słońca, hamując m.in. proces fotostarzenia.

2. Nanoil do włosów średnioporowatych

To rozwiązanie dobre dla osób, które mają włosy normalne. To znaczy takie, które mają swoje dobre dni, ale też potrafią sprawiać kłopoty: puszyć się, łamać, wypadać, rozdwajać. W tym przypadku Nanoil przywraca za sprawą dobranych olejków witalność, odżywia cebulki, wzmacnia włosy, dodaje im miękkości i blasku. Ochrania przed dalszym pogarszaniem kondycji i dyscyplinuje pasma, a jednocześnie dba o skórę głowy.

3. Nanoil do włosów wysokoporowatych

Opracowanie z myślą o włosach bardzo zniszczonych, przesuszonych, rozdwojonych, wypadających, kruchych, matowych. Można stosować go do włosów farbowanych i rozjaśnianych lub kręconych, których porowatość jest zawsze wysoka. Nie tylko odbudowuje wewnętrzne struktury keratynowe, ale też działa na cebulki włosów i skórę głowy. Regeneruje, przywraca elastyczność, odżywia, zapewnia prawidłowe nawilżenie i dyscyplinuje.

Olejki do włosów Nanoil – recenzja

Ile potrzeba, żeby dogłębnie zregenerować włosy i sprawić, że będą piękne jak nigdy wcześniej? W praktyce wystarczy tylko miesiąc, ale pod warunkiem, że mamy olejek do włosów Nanoil.

Olej do włosów Nanoil ma lekką konsystencję i doskonale wchłaniającą się formułę. Bardzo łatwo aplikuje się na włosy, nie obciąża, nie przetłuszcza, ale otula aksamitną powłoczką, dzięki której pasma nie plączą się i łatwiej je rozczesać. I to wszystko niezależnie od wersji. Każda tak samo dobrze działa na włosy już po pierwszym nałożeniu i ma identyczny, bardzo czarujący zapach.

Często zadawane pytanie brzmi: jak używać olejku do włosów Nanoil? Zaleca się, aby aplikować go na wilgotne włosy po umyciu, trzymać pod ciepłym ręcznikiem przez ok. godzinę, a następnie zmywać łagodnym szamponem. I ten sposób naprawdę się sprawdza, dając włosom wyczuwalnie więcej energii i upiększając. Choć wymaga trochę zaangażowania, więc na co dzień łatwiej użyć go po prostu jako lekkiego olejku do włosów bez spłukiwania – trzeba tylko pamiętać o użyciu stosownej porcji, żeby nie przetłuścić włosów.

Olejowanie włosów z Nanoil – efekty

olejowanie włosów efekty

Mówią same za siebie! Już po pierwszej aplikacji Nanoil włosy są łatwiejsze do rozczesania, lepiej się układają i wygląda. Jednak to, co najlepsze, dzieje się dopiero potem. Włosy odzyskują dawny blask, miękkość i elastyczność, bo stają się mocniejsze, zregenerowane i dobrze odżywione.

Tysiące kobiet na całym świecie stosują Nanoil i oceniają go bardzo pozytywnie. To najlepsze potwierdzenie tego, że działa. Sprawdźcie to sami!